/097/ 642 6378 (Telegram)
/066/ 570 3309 (Viber)
г.Киев
м. Т.Шевченко, ул.Кирилловская 39
м. Кловская, ул. Печерский спуск 3

Як стати фітнес тренером в Україні?
 

Сьогодні в статті поговоримо, з чого почати свій шлях, щоб стати фітнес-тренером в Україні? Особливо якщо немає досвіду. Де знайти перших клієнтів? Як ви їх зберігаєте? І чи варто взагалі зараз ставати фітнес-тренером? Відповіді та поради від засновника FullFit School Олега Шпички.

FullFit школа

Початок кар'єри фітнес-тренером

Ідеальний варіант - отримати вищу освіту. Але на це піде 4-5 років, тому багато хто приходить до нас в «FullFit». Слід мати не менше року особистого досвіду тренувань під керівництвом тренера, який дав правильні рекомендації (стосується лише тих студентів, які хочуть практикувати та працювати інструкторами). Або досягнення в спорті. Якщо людина ніколи не тренував себе, він не зможе навчати інших.

Почніть з базового теоретичного курсу:

  • анатомія;
  • фізіологія;
  • біомеханіка.

Рекомендую курс: Інструктор тренажерної зали.

Так ви будете знати нюанси людського організму і процеси, які відбуваються під навантаженням і в стані спокою. Потім ви вибираєте напрямок.

Якщо ви хочете стати персональним тренером, почніть з курсу «Інструктор тренажерного залу. Персональний тренер». Програма будується крок за кроком на основі програм авторитетних міжнародних навчальних центрів, мого особистого досвіду і досвіду колег в розвитку навичок інструктора.


Після цього рекомендую вибирати більш вузькі напрямки:

  • функціональний тренінг;
  • стрейчинг;
  • TRX (дивись КУРС);
  • тренер онлайн.

Так ви накладаєте додаткові методики на вже сформовану базу. Вони допоможуть працювати з різними запитами клієнтів.

Якщо ви хочете розвиватися в якості інструктора групових програм, почніть з теоретичного курсу, а після нього переходите до курсу «Інструктор групових програм». На першому рівні навчають класиці і степ-аеробіки, їх привчають до роботи з групою і до музики. Потім освойте силові, функціональні тренування, танцювальні напрямки, стретчинг і т.д.

Курси для майбутніх тренерів в Україні - їх достатньо?

Одних курсів недостатньо. Тренування дають навички і вектор руху, але на цьому навчання не закінчується. Тренер повинен постійно розвиватися.

Якщо ви починали з тренінгів і хочете працювати тренером, щоб бути вашою основною професією, рекомендую отримати профільну освіту, хоча б заочно. Так ви підтвердите статус тренера.

Де тренер може отримати практичний досвід?

Крім тренувань і умовностей, читайте дослідження в області фітнесу і спорту на інтернет-платформах. Якщо ви дізнаєтеся про нову методику, переконайтеся, що є дослідження, які підтверджують її ефективність.

Прочитайте відповідну літературу. Вона дасть необхідні знання і допоможе детально розібратися в методах. Існує багато літератури англійською мовою, яка має доказову базу ефективності методик.

Чи обов'язково вивчати теорію? Або можна відразу шукати практичну інформацію?

Для оцінки правильності інформації необхідна теоретична база. Наприклад, вправи, які пропонуються на YouTube. Спираючись на анатомію і біомеханіку, ви зрозумієте, який діапазон рухів в суглобі, які кути повинні бути при виконанні вправ, вихідних положень, постави і т.д. Завжди перевіряйте таку інформацію через призму науки: яку кваліфікацію і досвід робить той, хто її пропонує, хто досліджував це питання.

Хто може стати фітнес-тренером?

Перше, що потрібно тренеру, - це щиро любити людей і хотіти їм допомогти. Клієнти різні, є закомплексовані. Якщо ви нетерпимі до чужих недоліків, ви не зможете працювати у фітнесі. Тренеру важливо мати бажання зрозуміти і допомогти. А гроші - це вже результат добре виконаної роботи.

Другим важливим навиком є вміння постійно вчитися. Якщо тренер використовує тільки базові знання, він не буде ефективним. Адже фітнес розвивається, запити клієнтів змінюються і розширюються.

Третій - вміння правильно дозувати і підбирати навантаження, виходячи з потреб і можливостей клієнта. Є тренери-спортсмени, які перекладають свій спортивний досвід на неспортивних клієнтів. І замість відновлення вони перевантажують їх і травмують. Бували випадки, коли люди зверталися за медичною допомогою, тому що тренер дав неправильне навантаження і завдав шкоди. Але це вміння приходить з досвідом.

Четвертий - здоровий зовнішній вигляд і хороша фізична форма. Якщо тренер має зайву вагу, то клієнти не вірять, що він їм допоможе. Як він буде навчати інших, якщо сам нічого не досяг?

П'ятий - вміння працювати в команді, володіти технологією продажів, розвивати психологічні навички. Так ви будете вибудовувати комунікацію з клієнтами.

Де тренер без досвіду може знайти своїх перших клієнтів?

Почніть з роботи у фітнес-клубі. Чим більше клуб, тим більше шансів сформувати клієнтську базу. Якщо ви вибрали напрямок персонального тренера, основним інструментом залучення стане вступний інструктаж. Ви стоїте на чергуванні, приділяєте увагу всім клієнтам, допомагаєте їм розібратися з тренажерами, оперативними вправами і так залучаєте клієнтів до персональних тренувань.

Поступово вдосконалюючи свої навички, ви побачите, що кількість людей на заняттях збільшується. Керівництво зрозуміє, що ви залучаєте клієнтів і дасть більше занять. Відповідно, заробіток буде збільшуватися.

Паралельно з цим працюють з соціальними мережами: Інстаграм, ТікТок, Фейсбук. Навіть досвідчені тренери, які не ведуть свої сторінки, не можуть залучити клієнтів ззовні. Про них відомо менше, ніж про тренерів, які мають такі рахунки. Сучасний фітнес неможливий без активності в соціальних мережах.